biała koszula

Biała koszula nie bez przyczyny uznawana jest za jeden z bazowych i podstawowych elementów w garderobie każdego mężczyzny. Właściwie skrojona doskonale prezentować się będzie z jeansami, ale również klasycznym, jak i odważniejszym garniturem. Rozważasz zakup granatowego garnituru? Szczegóły dotyczące wyboru idealnego modelu, pasującego na każdą okazję, znajdziesz tutaj.

Biała męska koszula to klasyka

Wbrew pozorom biała męska koszula może być niezwykle uniwersalna i pod żadnym pozorem nie powinna kojarzyć się wyłącznie z ważnymi uroczystościami rodzinnymi lub szkolnymi. Jak to możliwe? Otóż wyróżnia się aż trzy rodzaje tego elementu garderoby:

  • koszule casualowe,
  • koszule półformalne,
  • koszule formalne/eleganckie.

To, który rodzaj należy wybrać zależy oczywiście od okazji. Zupełnie inna koszula pasować będzie do codziennej stylizacji z chinosami, a inna smokingu czy nawet wyżej wspomnianego już garnituru. Najwyższa pora więc nieco bliżej przyjrzeć się poszczególnym rodzajom, tak aby uniknąć niejasności i stylizacyjnych wpadek. Wybór odpowiedniego modelu może przysporzyć sporych problemów i nie ma w tym nic niezrozumiałego. Sklepy internetowe jak dastan.pl oferują bowiem szeroką gamę białych męskich koszul o najróżniejszych fasonach i krojach.

Wszystko zależy od okazji

Koszula casualowa doskonale sprawdzi się w połączeniu z garniturem, ale również jeansami czy męskimi cygaretkami. Należy pamiętać jednak, aby nie zakładać ich na ważne wieczorowe wyjścia. Nieco bardziej eleganckie są koszule półformalne, które oprócz widocznych guzików charakteryzują się również brakiem mankietów zapinanych na spinki. Jest to klasyka gatunku, którą z powodzeniem można zestawić z codziennymi, jak i eleganckimi ubraniami.

Najbardziej eleganckim rodzajem koszul są oczywiście koszule formalne. Te rozpoznać można m.in. po mankietach zapinanych na spinki. Mogą być przeznaczone do łączenia z muchą lub krawatem, dlatego też mogą mieć klasyczny lub wąski kołnierzyk. Koszule te pasować będą zarówno do eleganckich czarnych garniturów wieczorowych, jak i smokingów oraz fraków.