Osoby posiadające delikatną lub wrażliwą skórę bez wątpienia niejednokrotnie spotkały się z sytuacją, gdy kosmetyczne produkty drogeryjne okazały się zbyt agresywne. Skóra wówczas stawała się czerwona, podrażniona, a niekiedy też piekącą. Spowodowane jest to oczywiście zawartymi w składzie substancjami. Osoby zmagające się z alergią lub  nadwrażliwością skóry powinny zrezygnować z produktów, które zawierają parabeny, sztuczne barwniki, siarczany, a nawet substancje zapachowe. Doskonałym rozwiązaniem, dzięki któremu możliwe będzie uniknięcie niechcianych reakcji skórnych, przy jednoczesnym pielęgnowaniu, wygładzaniu i nawilżaniu skóry okażą się… dermokosmetyki. 

Dermokosmetyki dla całej rodziny 

Dermokosmetyki, jak sama nazwa wskazuje, są to kosmetyki dermatologiczne lub inaczej hipoalergiczne, dedykowane dla osób zmagających się z różnymi problemami skórnymi. W związku z tym, że wybór dermokosmetyków na rynku jest naprawdę szeroki, możliwe jest znalezienie produkty w pełni dopasowanego do rodzaju skóry czy wyprysków. Marka Dexeryl, która uznawana jest za eksperta w leczeniu skóry atopowej i bardzo suchej posiada w swojej ofercie emolient opracowany z myślą o całej rodzinie. Dzięki temu, że produkt może być aplikowany na skórę z różnymi problemami, jak np. wspomniane już azs, rybia łuska czy egzema, a dodatkowo perfekcyjnie sprawdzi się do pielęgnacji delikatnej skóry dziecka lub niemowlęcia (może być stosowany już od 1 miesiąca życia), uznawany jest za uniwersalny dermokosmetyk do ciała zarówno dla starszych, jak i nieco młodszych członków rodziny.

Warto wspomnieć również o tym, że dermokosmetyki produkowane są z olbrzymią starannością i dbałością o każdy – nawet najdrobniejszy szczegół. W składzie nie ma miejsca na przypadki, ponieważ tworzone z myślą są o delikatnej skórze alergików. To swojego rodzaju leki zamknięte w estetycznym i poręcznym opakowaniu. To właśnie dlatego mogą być stosowane już od pierwszych dni życia – są w pełni bezpieczne. Dermokosmetyki warto mieć w domowej apteczce bez względu na rodzaj czy typ skóry. Niektóre problemy pojawiają się bowiem dopiero z wiekiem lub na skutek kontaktu, chociażby kontaktu z detergentem.