Zapas artykułów plastycznych na nagłe wypadki

W każdym domu, w którym jest przedszkolak lub dziecko w wieku szkolnym, przyda się zapas artykułów plastycznych. Jedna półka zapełniona różnymi artykułami może wielokrotnie uchronić rodzica przed stresem. Ileż to razy późnym wieczorem rodzic dowiaduje się, że jutro na zajęcia plastyczne potrzebne są rzeczy do wyklejenia jesiennego obrazu? Wówczas, zamiast wybierać się z latarką do lasu w poszukiwaniu liści i mchu, można spokojnie sięgnąć do szafki i wyjąć odpowiednie artykuły plastyczne dla dzieci

W szafce nie może zabraknąć rzeczy do malowania takich jak farby (najlepiej plakatowe i akwarelowe), a do nich odpowiednie pędzle. Z pomocą farb w razie potrzeby uda się wyczarować wiele dzieł. Każde dziecko uwielbia twórczość na mokro, podczas której można się solidnie poplamić, a więc farby prędzej czy później zostaną z przyjemnością wykorzystane. Do malowania dobrze jest mieć również zapas flamastrów oraz pastele suche lub mokre.

W celu wykonania precyzyjnych zdobień przyda się klej z brokatem, kolorowe piórka, kilka opakowań cekinów w podstawowych kolorach i trochę koralików. Kluczowy będzie zakup porządnego kleju w płynie lub tubce, by udało się to wszystko połączyć. Niezbędne są też papiery kolorowe. Dla wygody można zainwestować w papier samoprzylepny, lecz taki zwykły również się przyda. Warto też mieć w domu blok techniczny biały i kolorowy oraz kilka arkuszy filcu.

Zapas artykułów plastycznych można uzupełnić jeszcze o taśmę klejącą, oraz taśmę dwustronną – jest ona niezastąpiona w estetycznym podklejaniu drobnych elementów. Tak zabezpieczony w artykuły plastyczne dla dzieci rodzic, nie będzie musiał poszukiwać wieczorną porą ostatniej czynnej księgarni.

Sprawdź:

Plastelina, ciastolina i piasek kinetyczny – najlepsze na nudę

Gdy ma się dziecko, trzeba być przygotowanym nie tylko na nagłe wypadki, ale również na nudne wieczory. Gdy pociecha się nudzi, można na przykład zająć ją lepieniem zwierzątek. Kilkanaście lat temu najpopularniejszym materiałem służącym do lepienia była plastelina. Artykuły plastyczne dla dzieci sąciągle udoskonalane i obecnie wybór tego typu produktów jest bardzo szeroki.

Dla małego dziecka idealny będzie piasek kinetyczny. Stworzony na podobieństwo prawdziwego piasku, sprawdzi się, gdy pogoda nie pozwala na zabawy na zewnątrz. Piasek kinetyczny nadaje się do robienia babeczek i zamków z piasku. Lepi się lepiej niż zwykły piasek, można go kupić w najróżniejszych kolorach. Po skończonej zabawie piasek można zebrać i zostawić na kolejny raz, lub po prostu odkurzyć. Sprząta się bez problemu.

Inną opcją jest plastelina. Plastelina jest często używana do lepienia w przedszkolach i w szkołach. Jej zaletą jest łatwość formowania, niska cena i duży wybór kolorów. Plastelina pomaga wyrabiać sprawność w rączkach dziecka, rozwija fantazję, a lepienie to świetna zabawa. To zdecydowanie jeden z tych artykułów plastycznych, które warto zawsze mieć w domu.

Do grupy artykułów służących do lepienia można zaliczyć również ciastolinę, masy plastyczne i modelinę. Są nieco mniej popularne od plasteliny, ale również mogą zapewnić wiele godzin wesołej, rozwijającej zabawy.