spawarki

Jeśli planujesz zakup spawarki a nie wiesz jaką wybrać to ten tekst jest dla Ciebie. Poniżej omówiono jakie są rodzaje spawarek oraz czym charakteryzuje się każdy z nich.

Spawarka gazowa

Najstarszy rodzaj spawarki. Do działania wymagane jest podłączenie butli z odpowiednim łatwopalnym gazem. Jest wielkiego gabarytu i sporo waży jednak pozwala na spawanie bardzo dokładne. Często była i jest wykorzystywana w dużych zakładach.

Spawarka elektryczna

Najpopularniejsza w obecnych czasach spawarka. Posiada prostą budowę. W tej kategorii możemy znaleźć zarówno ciężkie i duże spawarki jak i mniejsze modele. Działa na zasadzie spawania elektrod otulonych.

Spawarka inwertorowa

Działa w sposób bardzo podobny do spawarki elektrycznej, pozwala jednak ponadto na spawanie mniejszymi elektrodami dzięki czemu takie spawarki są poręczniejsze.

Spawarka MIG

Jest to profesjonalna odmiana spawarki, która służy głównie do spawania niewielkich elementów. Wykorzystuje technologię MIG.

Spawarka TIG

Wymaga zastosowania butli gazowej. Pozwala na spawanie praktycznie każdego metalu. Jest bardzo wszechstronnym urządzeniem.