kredyty

W Polsce rozpoczynając działalność gospodarczą nie mając jednocześnie żadnego zaplecza finansowego w postaci gotówki ciężko jest rozkręcić biznes bez początkowego zadłużania się kredytem.

Kredyt dla nowo założonych firm. Banki w Polsce w dalszym ciągu nie mają zaufania wobec osób, które dopiero co zaczęły działalność gospodarczą – jest on o wiele trudniejszy do przyznania nowym firmom, gdyż zdolność kredytowa firmy, która nie ma dochodów jest mniejsza niż osoby prywatnej, co za tym idzie zdolność kredytowa takiego przedsiębiorstwa jest mniejsza.

Co warto wiedzieć o możliwościach kredytowych dla firm?

  Kredyt obrotowy dla firm. Jest to nic innego jak przyznanie przedsiębiorstwu określonej sumy pieniędzy na bieżącą działalność. Przykładowo firma potrzebuje określonych pieniędzy, których nie ma np. na naprawę jakiejś maszyny w zakładzie i stara się o kredyt obrotowy. Bank przyznaje kredyt , jednocześnie rozkłada na transze raty, które ma dane przedsiębiorstwo cyklicznie spłacać. I tak firma mając środki już na naprawę tej wadliwej maszyny cyklicznie spłaca raty wedle harmonogramu spłat, jednocześnie środki, które firma miesięcznie zarabia na wytwarzaniu produktów stają się walutą na spłatę kredytu obrotowego. Zawsze jednak warto skorzystać z usług doradcy kredytowego, aby mieć lepszy pogląd na dostępne na rynku, aktualne możliwości kredytowania dla firm.